-Jetë dhe Stil

Moti/Verë në tetor, temperatura deri në 29 gradë celsius


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:26 - 03/10/20 |
el ida

Gjatë ditës së shtunë, vendi ynë do të mbizotërohet nga moti i qëndrueshëm, duke bërë që kthjellimet të jenë dominuese. Parashikohet një shfaqje e vranësirave kalimtare, që më të dukshme do të jenë në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të rriten ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 29°C. Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar dallgëzim deri 6 ballë.

Pas