Aktualitet

Përfshihet nga zjarri një fshat i tërë në MirditëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:25 - 06/06/22 |
Opi Nion

Një zjarr i madh ka përfshirë një fshat të tërë në Mirditë. Mësohet se flakët e zjarrit janë shfaqur rreth orës 05:00 dhe janë përhapur në një sipërfaqe të konsiderueshme.

Në terren ndodhen forcat zjarrfikëse të Mirditës të cilët po punojnë për shuarjen e zjarrit në Pyllin me Pisha në Fshatin Mashterkor Njësia administrative Orosh.

Zjarrfikësit popunojnë me mjete rrethanore për shuarjen e flakëve, për shkak se makinat dhe mjetet e tjera e kanë të pamundur të hyjnë.

Raportohet se janë rreth 5 Ha Pyll me Pishë të përfshira nga flakët.

 

 

Pas