Kronikë

Përfshihet nga flakët një hotel në mbikalimin e RinasitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:41 - 30/01/22 |
Opi Nion

 Një hotel në mbikalimin e Rinasit është përfshirë nga flakët orët e para të mëngjesit të sotëm.

Si pasojë e zjarrit janë djegur panelet diellore të një hoteli, ndërsa fatmirësisht nuk janë raportuar të lënduar.

 Në vendngjarje kanë shkuar forcat zjarrfikëse të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit.

 “Me datë 30.01.2022, rreth orëve të para të mëngjesit, te mbikalimi i Rinasit, ka rënë zjarr dhe janë djegur pjesërisht panelet diellore të një hoteli.

Në vendngjarje ndodhen forcat zjarrfikëse të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit”, thuhet në njoftimin e policisë./Opinion.al

Pas