Aktualitet

Nga “fast food” në klinikë dentare, policia kap turkun dhe shqiptarenBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:21 - 30/01/22 |
Opi Nion

Një 38-vjeçare shqiptare dhe një 49-vjeçar turk  u proceduan në gjendje të lirë pasi kishin regjistruar biznesin e tyre si fast food, por në periudha të ndryshme e kanë përshtatur si klinikë dentare dhe kanë ushtruar aktivitet të palicencuar, duke shmangur detyrimet tatimore.

Të dy personat akuzohen për “Fshehja e të ardhurave” dhe “Punësimi i paligjshëm”. Në cilësinë e provës materiale policia iu sekuestroi pajisjet dentare.

“Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik në DVP Kukës proceduan në gjendje të lirë, për veprat penale “Fshehja e të ardhurave” dhe “Punësimi i paligjshëm”, dy persona: M. U., 38 vjeçe, banuese në Kukës dhe H. U., 49 vjeç, lindur në Turqi dhe banues në Kosovë.

Këta persona e kishin regjistruar subjektin e tyre me fushë veprimtarie fast food, por në periudha të ndryshme e kanë përshtatur si klinikë dentare dhe kanë ushtruar aktivitet të palicencuar, duke shmangur detyrimet tatimore”, njofton policia./Opinion.al

Pas