Aktualitet

Përdhunimet në diktaturë, Iris Sojli: Operativi iu fut në shtëpi gruas së bukur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:10 - 26/11/15 |
b.f

Iris Sojli, skenariste dhe producente televizive, tregoi në Opinion një rast që lidhet me familjet e saj. Ku tregon dramën e grave në komunizëm: “Tezja ime Vjosa Jakova është çmendur nga torturat. Ishtë bërë një presion i jashtëzakonshëm. Dhe ka dalë nga hetuesia e çmendur. Po kështu di një rast në një fshat. Ishte një grua e bukur dhe i futet operativi. Atë natë operativi do të vinte në orën 11 të mbrëmjes në shtëpinë e saj. Disa të rinj të cilët e dinin këtë gjë shkuan dhe qëlluan me gur xhamat. Del operativi duke mbledhur pantallonat. Të nesërmen fshatarët Shkojnë në degë. Vijnë i plotfuqishmi e me radhë. Të nesërmen këta të rinj janë rrahur në fshat dhe bënë një vit e gjysëm burg”

 

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

  1. Dhe ne duhet ta besojme kete se e tha kjo goca?? Histori te tilla nuk jane tipike te atij regjimi.Son nuk ndodhin?? Sa femra ka sot qe shkojme me shefin neper “takime” jashte shtetit .dhe per cfare per te mbajtur nje vend pune.

Pas