Aktualitet

PD: Pse nuk zbardhet krimi i ndotjes së Durrësit?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:42 - 11/11/15 |
b.f

TIRANE- Partia Demokratike akuzoi Qeverinë se nuk po zbardh kriminin e ndotjes së bregdetit të Durrësit. “Është një krim mjedisor me pasoja të rënda dhe afatgjata në mjedis, shëndet, peshkim dhe turizëm”, u shpreh Jamarbër Malltezi.

“Në çdo vend normal do ishte shpallur gjendja e emergjencës, fajtoret do ishin kapur dhe do ishin përballur me drejtesinë, miliona dollarë do viheshin në dispozicion të rehabilitimit mjedisor të zonës, ndërsa në Shqiperi qeveria që ‘kos po ha dhe miliona euro po perlan’, as nuk di të thotë kush e shkaktoi, as të thotë çfarë ndotje është, sa është sasia, sa është rrezja e ndikimit, sa e rrezikshme është ndotja? Asgjë!”, tha Malltezi.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas