Aktualitet

Gafat e ministrisë në testin e mësuesve!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:58 - 11/11/15 |
b.f

TIRANË- Ministria e Arsimit po teston mësuesit e Tiranës. Dje janë testuar një pjesë e tyre ndërsa të tjerë testohen sot. Siç ka bërë të ditur diaksteri i Arsimit testi është vetëm për të orientuar trajnimet e mësuesve në të ardhmen dhe nuk ka për qëllim largimin e tyre nga puna. Ata kanë qenë kundër këtij testimi, por pa dalë publikisht në media. Sot postojnë një foto që tregon se pyetjet e testit kanë qenë plot me gafa. Kjo foto po qarkullon nëpër rrjetet sociale dhe ne media, por nga MAS nuk ka ende një reagim për këto lloj pyetjesh në testin e mësuesve.

12072571_1691805351051186_1203179967686073706_n

Mësuesit pyeten si do ta menaxhojnë situatën kur nxënësit nuk e kuptojnë mësimin. Dhe shikoni cilat kanë alternativat e përgjigjeve: Alternativa e parë është vetë pyetja!!! Alternativa e dytë: shembujt. E treta: të gjitha!!! E katerta: tu jepet me shumë kohë nxënësve.

Po ju si mendoni: Cila është alternaiva e saktë…?

 

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas