Aktualitet

Ekskluzive Video-dëshmia 2/ Emrat, kush janë drejtorët që bëjnë kontrabandë në dogana?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:00 - 11/11/15 |
b.f

Ish-Inspektori  i antikontrabandës, në  Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave,  Ilir Çela, rrëfen se si doganierë e subjekte të ndryshme bëjnë kontrabandë në dogana. Si kalojnë maunet me cigare,  e mallra të tjerë me akcizë, si ndryshojnë dokumentacionet shoqërues të mallit nga doganat greke në atë shqiptare, si u zhduk kontenieri  në doganën e Tiranës, kontrollohej nga Crown Agents. Shtimi i kontrabandës me ndërrimin e titullarëve dhe inspektimet selektive, sipas Çelës, duke favorizuar subjekte të ndryshme. Ai tregon në video-dëshminë e dytë edhe emrat e kryedoganierëve të përfshirë në favorizimin e kontrabandës

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Iy74oBNVQ88

KOMENTO (8)

Shkruaj nje koment

 1. Shtet…??????????
  Na shkrive :) :) :)
  Rrumpalle me qasje fashiste, thuaj me mire….
  Shtyp, shfrytezo pa meshire popullin fatkeqesisht injorante shqiptare edhe pasuroju ata pak “derra te majme” politikane!!!!!

 2. Ky rq bashk me ate gazetarin qe merr intervista qe mi perdrithte turit si ato kurvat pa asnje dokument qe ndryshoheshin emertimet e mallrave te pakten ne dogana duhet ta kish siguruar. Ajo ishte si ato muhabetet qe behen ne kafenet e fshatrave.

 3. Deshmia nuk thote shume gjithsesi duhet kuptuar dicka te rendesishme: te gjithe dokumentacionin e ka mare brenda doganes qe do te thote se njerezit qe jane aty cojne informacion ne kohe reale te PD. Si eshte e mundur qe kishte nje kopje te organikes te doganave me shenimet persiper?????????eshte per te ardhur keq qe dokumenta konfidenciale dalin ne TV. Pastroni institucionet se e moret shtetin ne qafe

 4. Ky permend 2 muaj qe dhe ky ka mor lek si gamori n’dahon! Luli ja futi kot me kte o lul na le pa PD o shejton.

 5. Normal ka paketa cigaresh qe shiten per 200lek pa logo fare ne pakete pa asgje! Gjinden sh lehte. Por ky ska fakte i shkreti se ky me zor lidhka 2 fjale dhe po tregon dicka qe ktu ka vite qe behet,dihen dhe nuk kan nxjerr kurre prova. Ky ka mor lek si gamori n’dahon per vete por e kan heq dhe nxjerr te pa lara qe ne i dime. Kot fare pa lidhje

Pas