Sport

Shkup: Tifozët shqiptar plagosin ata serbë, ja fotot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:12 - 11/11/15 |
root

Tifozat shqiptar nga Shkupi kanë sulmuar tifozët e Crvena Zvezdas, pas ndeshjes kundër MZT­së, duke u shkaktuar lëndime të rënda, raportojnë mediat serbe. Dy pjesëtarë të grupit të tifozëve të skuadrës serbe janë sulmuar në sheshin e vjetër duke i plagosur me thikë, dhe me pas kane perfunduar ne spital. “Ishim ulur në restorant në Çarshinë e vjetër dhe për dy minuta janë paraqitur 15­20 veta me thika dhe shkopinj dhe pa asnjë provokim nga ana jonë filluan të na sulmojnë”, ka thënë tifozi serb Stefan Jovanoviç. Këto janë foto e tifozët të Cervena Zvezdës që u plagosen në Shkup./Ekspress

serbe-1serbe-2serbe-3

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas