Kryesore

PD nxjerr video: Si po mashtron Erion Veliaj


               Publikuar në : 12:17 - 19/01/20 |
Geljano Fataj

Partia Demokratike ka denoncuar kreun e Bashkisë së Tiranës, se ka vetëm propagandë sa i përket mencave sociale.  Ish-deputetja Orjola Pampuri në një deklaratë për mediat, duke nxjerrë edhe video të një emisioni investigativ, tha se të sigurosh një pjatë në mencat sociale të Erion Veliajt është më e vështirë dhe ka më shumë burokraci seaa të gjesh një punë.

“Në rrugët e Ttiranës në këto ditë të ftohta dimri gjen plot njerëz që enden rrugëve, të pamundur për t’u ushqyer apo për të siguruar një çati ku të shmangin të ftohtin. Ata i duhen kryemashtruesit të Tiranës vetëm për festa, që të verë përparësen, të marrë garuzhden, e të shesë një realitet të rremë, kur, në të vërtetë, pjatën e ngrohtë e pengon një mal me burokraci. A mund të presë uria, nevoja për ushqim, kohën për të plotësuar dokumentacionin? A mundet një njeri që troket për të kërkuar një pjatë supë, të gënjejë për gjëndjen e tij, ndërsa punonjësja nuk i ofron ushqimin dhe kërkon të investigojë më tej për të përmes një komisioni!”, deklaroi zonja Pampuri.

Sipas saj, kjo video “është fytyra e vërtetë e Erion Veliajt, fytyra e zezë e një kryemashtruesit të pashpirt që kujdeset vetëm për t’i dhënë leje ndërtimi trafikantëve të drogës, klientëve të vet dhe të Edi Ramës”./ Opinion.al

LIVE – Orjola Pampuri deklaratë për mediat

Bien maskat për Erion Veliajn, mencat sociale mjet propagande, jo në ndihmë të njerëzve në nevojë. Refuzohet ushqimi për të pastrehët pa ngritur më parë një komision verifikimi dhe pa dorëzuar shumë dokumenta. Orjola Pampuri deklaratë për mediat

Posted by Partia Demokratike e Shqipërisë on Sunday, 19 January 2020

Pas