Politikë

Patozi i hapur për koalicion pas 25 Prillit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:30 - 09/02/21 |
Opi Nion

Bindja Demokratike nuk e përjashton mundësinë e bashkëpunimit me Partinë Socialiste ose Partinë Demokratike për krijimin e qeverisë pas zgjedhjeve parlamentare të 25 Prillit. Drejtuesi i kësaj force politike, Astrit Patozi, shprehet se bashkëpunimi do të realizohej nëse partitë e mëdha politike do të pranonin kushtet e Bindjes Demokratike

Patozi shprehet se refuzon krijimin e një koalicioni me PD dhe PS para zgjedhjeve të 25 Prillit, por ka theksuar se është i gatshëm të krijojë koalicion parazgjedhor me Partinë Republikane, ose partitë e tjera, nëse pranohet si kusht lista e hapura.

Drejtuesi i kësaj force politike mohon të ketë pasur komunikim me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, apo Kryeministrin Edi Rama në kuadër të zgjedhjeve të 25 Prillit./ Klan News

Pas