Bota

Pas lajmeve se është helmuar, Abramovich mori pjesë në bisedimet Rusi-Ukrainë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:10 - 29/03/22 |
Opi Nion

Pronari i Chelsea, Roman Abramovich është parë duke marrë pjesë sot në bisedimet e paqes midis Ukrainës dhe Rusisë.

Miliarderi, i cili është një nga oligarkët rusë të sanksionuar nga Perëndimi për pushtimin e Ukrainës nga Moska, u pa mes delegacioneve të dy vendeve në Stamboll këtë mëngjes.

Kremlini tha më parë se Abramovich luajti një rol të hershëm në bisedimet e paqes, por procesi tani ishte në duart e ekipeve negociuese të të dy palëve.

Ky lajm vjen pasi burimet e cituara në raportin e WSJ pretenduan se zoti Abramovich dhe negociatorët ukrainas pësuan një helmim të dyshuar në fillim të këtij muaji./Opinion.al

 

Pas