Politikë

Pas 16 orësh e 25 minuta përfundon mbledhja e Ramës me ministrat: 2023 do ta bëjmë tërmetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:51 - 05/01/23 |
Opi Nion

Ka përfunduar pas 16 orësh e 25 minutash mbledhja e kryeministrit Edi Rama me ministrat.

Kreu i qeverisë ka publikuar në rrjetet sociale një video nga mbledhja, ndërsa thekson se kanë kaluar në skaner çdo sektor për vitin që sapo iku.

Në fund të fjalës së tij në mbledhjen maratonë, kreu i qeverisë ka një synim të qartë sa i takon parashikimit për fitimin e zgjedhjeve lokale. Kreu i qeverisë dëgjohet teksa iu thotë ministrave se ‘mbi bazat e 2022 kemi arsye të besojmë se 2023 do ta bëjmë tërmet’.

‘Maratona e diskutimit të fillimvitit në qeveri sapo mbaroi pas 16 orë e 25 minutash, ku kaluam në skaner çdo sektor për vitin që sapo iku dhe debatuam e miratuam objektivat konkretë të këtij Viti të Ri, i cili do të jetë një vit më pranë njerëzve, duke u nisur gjithnjë nga ata më në nevojë.’- shkruan Rama.

Pas