Aktualitet

Partizani, vazhdon marshimi i kuq ne kampionat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:35 - 01/11/15 |
b.f

Ka perfunduar java e 9-te e Kategorise Superiore ne futboll. Partizani ka mundur ne Durres ekipin e Teutes me rezultatin 1-0 duke qendruar ne krye te klasifikimit ne perfundim te fazes se pare te kampionatit me 25 pike te grumbulluara. Ndeshja eshte vendosur ne minuten e 73 nga goli i Trashit. Ka spikatur ne kete ndeshje lojtari Bardhi i Partizanit qe cilesohet nje nga talentet e se ardhmes. Ndeshja eshte karakterizuar nga nje lufte e forte. Portieri i Partizanit Alban Hoxha u shoqerua ne spitalin e Durresit pas nje nje demtimi ne nofull, nderkohe qe te lenduar nga perplasjet ne fushe mbeten dhe lojtaret Kalari dhe Krasniqi. Ne mesdite Tirana ka mundur Kukesin me rezultatin 2-1 duke u kthyer te fitorja pas disa javesh mungese.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas