Aktualitet

Fitorja e Erdogan, festime në Kosovë dhe Maqedoni


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:42 - 01/11/15 |
b.f

Në Kosovë dhe Maqedoni qyetarët kanë festuar fitoren e konfirmuar tashmë të Partisë së Presdientit turk Erdogan. Sipas gazetës “Express”, në Prizren me dhjetëra qytetarë kanë dale nëpër rrugët e qytetit me flamujt e gëzimit. “Festime të tilla në Kosovë, përkatësisht në Prizren nuk janë të pazakonshme”, bën të ditur Express. Ndërkohë edhe në Tetovë, shqiptarët kanë festuar me flamuj të Turqisë dhe valle, fitoren e Erdogan.

 

 

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas