Aktualitet

Berisha: Droga e Nivicës, e djemve të Arta Dades dhe Makbule Cecos


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:34 - 01/11/15 |
b.f

Oficeri dixhital informon:

-6,2 ton droge te sekuestruara ne Nivice, ishin te Artan Çeços dhe dy Dabulleve, djemve te Arta Dades, pra “Hakmarrjes per Drejtesi”. sb

Kështu ka shkruar sot ish-Kryeministri Berisha në statusin e tij në FB, teksa i referohet operacionit të policisë rreth 2 javë më parë Nivicë të Tepelenës. Berisha në fakt, citon mesazhin e një inspektori policie në drejtorinë e antidrogës, me inicialet A.P, i cili ka denoncuar këtë fakt, duke pohuar se “Ministri dhe Drejtori i Policisë Qato, kanë urdhëruar që emrat e pronarëve të drogës të mos bëhen publikë, pasi janë nga familje të njohura e me funksione të larta politike”. Berisha ka postuar në FB e tij të gjithë denoncimin e inspektorit të policisë, ku thuhet gjithashtu se Artan Ceco dhe dy vëllezërit Dabulla kanë qenë të përfshirë edhe në cështjen e kokainës së Xibrakës dhe ndaj tyre nuk është marrë asnjë masë, duke u mbrotjtur nga policia. Në fund të denoncimit të tij, postuar i plote ne FB e ish-Kryeministrit Berisha, inspektori i policisë shkruan: “Ju dergova kete informacion me deshiren time qe ju ta beni publike duke ruajtur anonimatin per arsye se kjo mund te me kushtoj edhe jeten,me shume respekt per ju,A.P”.

 

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas