Kryesore

Parlamenti i Holandës vendos për mos hapjen e negociatave me Shqipërinë


               Publikuar në : 18:31 - 12/06/19 |
Opi Nion

Parlamenti i Holandës ka vendosur që të mos hapen negociatat për Shqipërinë, ndërsa ka rënë dakord që negociatat të çelen me Maqedoninë e Veriut.

Vendimi sapo është marrë nga parlamenti, ndërsa i rekomandohet Komisionit Europian të mos hapë negociatat.

Shkak i këtij vendimi mësohet se janë bërë rezultatet e dobëta në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar./ Opinion.al

Pas