-Jetë dhe Stil

Paris: 68 euro gjobë për ata që hedhin cigaren në tokë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:26 - 02/10/15 |
root

Të gjithë ata që pinë cigare në Paris dhe që e hedhin atë në rrugë do të gjobiten me 68 euro. Ky është ligji i ri që kanë vendosur autoritetet lokale, që nga 1 tetori. Sipas autoriteteve këto masa janë marrë, pasi në çdo rrugë, parqe apo staciona autobuzash, gjenden në vit 35 ton bishta cigaresh.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas