Kryesore

Parashikimi i motit, 5 gusht 2020


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:51 - 05/08/20 |
Opi Nion

Gjatë orëve të para të ditës, vendi ynë do mbizotërohet nga vranësira të dendura, rrebeshe shiu dhe stuhi të vogla ere në pjesën më të madhe të territorit.

Sipas MeteoAlb, reshjet do jenë mesatare dhe lokale me intesitet të lartë. Vetëm orët e vona të pasdites përmirësojnë përkohësisht motin.

Temperaturat e ajrit ulen ndjeshëm gjatë mëngjesit dhe mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 32°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Verior-Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 3 ballë./ Opinion.al

Pas