Kryesore

Parashikimi i motit, 4 korrik 2020


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:37 - 04/07/20 |
Opi Nion

Sot dita nis me kthjellime, por duke ju afruar orëve të mesditës vranësirat shtohen në territor duke sjellë rrebeshe shiu fillimisht në zonat malore dhe gradualisht do të përfshijnë pjesën më të madhe të vendit.

Sipas MeteoAlb vetëm orët e mbrëmjes përmirësojnë motin në vend. Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 38°C.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi 40 – 45 km/h nga drejtimi Verior-Veriperëndimor ndërsa në brigjet detare krijohet dallgëzim 4 balle./ Opinion.al

Pas