Aktualitet

Parashikimi i motit, 29 qershor 2021


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:49 - 29/06/21 |
Opi Nion

Vendi ynë në pjesën e parë të ditës do të mbizotërohet nga një mot me kthjellime në zonat bregdetare dhe të ulta, por vranësira kalimtare do të kenë zonat malore.

Ndërsa pjesa e dytë e ditës sjell kalime vranësirash në të gjithë Shqipërinë. Kushtet e motit të kthjellët me vranësira të lehta do të mbeten edhe gjatë natës.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten sërish në vlerat minimale por edhe maksimale duke  luhatur vlerat ditore nga 17°C mëngjesi deri në 39°C mesdita.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi deri mbi 40 km/h, nga drejtimi Jugperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 3-4 ballë.

Pas