Kryesore

Parashikimi i motit, 24 shkurt 2020


               Publikuar në : 08:01 - 24/02/20 |
Opi Nion

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga -1ºC në 10ºC, në zonat e ulëta nga 04ºC në 16ºC dhe në zonat bregdetare nga 08°C në 17ºC.

Era do të fryj në drejtim Verior-Veriperendimor, ndërsa forca e valëzimit në det pritet të jetë deri në 3 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -1ºC deri në 10ºC dhe në zonat e ulëta nga 03ºC në 11ºC./ Opinion.al

Pas