Rajoni

Pandemia në Kosovë, 9 viktima dhe mbi 165 raste


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:09 - 22/08/20 |
el ida

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 9 persona që ishin të prekur me COVID-19.

Ndërkohë, gjatë 24 orëve të fundit nga 455 testime kanë rezultuar 169 raste pozitive.

Që prej 13 marsit, kur u regjistruan rastet e para me koronavirus në Kosovë, e deri më 22 gusht, në Kosovë janë regjistruar 12,337 të infektuar me koronavirus.

Prej tyre, 8,346 pacientë janë shëruar, 3,534 raste vazhdojnë të jenë aktive, ndërsa 457 kanë humbur jetën./ Opinion.al

Pas