Kronikë

I vendosën gjobë 40-vjeçarit për t’i marrë para, arrestohen dy persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:51 - 22/08/20 |
el ida

Arrestohen dy persona, pasi akuzohen për veprën penale “Shtrëngimi me anë të kanosjes për dhënien e pasurisë”.

Sikurse njofton policia e Pogradecit, u bë arrestimin në flagrancë i 68-vjeçari Gëzim Memelli,  banues në Tiranë dhe 46-vjeçarit, Enver Shaho, banues në Pogradec.

Arrestimi i tyre u bë pasi, dyshohet se këta shtetas më datë 20 gusht në Pogradec, kanë ushtruar presion ndaj një 40-vjeçari, me qëllim që ky i fundit të nënshkruante me dy të lartpërmendurit një deklaratë noteriale huamarrje, me vlerë 500.000 lekë.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec për hetime të mëtejshme./Opinion.al

Pas