Kryesore

Paloka: Strukturat e PD manipuluan votat për Bashën, jam përgjegjës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:22 - 22/01/22 |
Opi Nion

Edi Paloka tha gjatë një interviste televizive se edhe ai vetë ishte përgjegjës për situatën në të cilën ndodhej PD.

Duke folur mbi këtë argument, Paloka u shpreh në Neës 24 se aid he strukturat e PD kanë kërkuar që vota të manipulohej për ta nxjerr Bashën kryetar në zgjedhjet e fundit.

Pjesë nga intervista

Paloka: Më vjen zor të shkoj dhe të përballem me demokratët pasi do më thonë, ti po na thua tani për Bashën, kur më parë na the të manipulonim votat për të?

Nisida: A e keni bërë ju këtë zoti Paloka?

Paloka: E kanë bërë të gjitha strukturat e PD-së Nisida dhe prandaj nuk mund të angazhohem më shumë me Komisionin e Rithemelimit. Jam përgjegjës i kësaj situate të rëndë që ndodhet PD-ja.

Pas