Aktualitet

Palmer takim online me Ramën, Bashën e Metën, zbulohet tema e bisedës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:49 - 06/04/21 |
Opi Nion

Ambasada amerikane në Tiranë jep lajmin se Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA, Matthew Palmer, do të zhvillojë ditën e sotme një bisedë online më personalitete në Shqipëri.

Sipas njoftimit nga vetë ambasada në fokus të bisedës  do të jenë zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, si dhe Reforma në Drejtësi.

Gjatë kësaj vizite, Palmer do të takohet me zyrtarët më të lartë të politikës shqiptare, si kryeministrin Edi Rama, Presidentin Ilir Meta dhe kryedemokratin Lulzim Basha, si dhe me ata që ambasada i cilëson “kampionët e reformës në drejtësi”.

Teksa bëhet me dije se do të ketë gjithashtu një komunikim dhe më gazetarët, të cilët kanë marrë pjesë në programet e shkëmbimit dhe trajnimit të SHBA.

Mesazhi i ambasadës së SHBA:

Zv.Ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA Mattheë Palmer do të zhvillojë sot një “vizitë virtuale” në Shqipëri. Ai do të takohet me Presidentin Meta, Kryeministrin Rama dhe Kryetarin e Partisë Demokratike Basha për të diskutuar mbi përparësitë e Shteteve të Bashkuara, përfshirë pritshmëritë për zgjedhjet e 25 prillit. Zv.Ndihmës Sekretari Palmer do të takohet gjithashtu me kampionët e reformës në drejtësi. Ai do ta përfundojë vizitën e tij me një tryezë të rrumbullakët me gazetarë, të cilët kanë marrë pjesë në programet e shkëmbimit dhe trajnimit të SHBA./Opinion.al

Pas