Aktualitet

OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë në disa zona të Tiranës për sot dhe nesër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:18 - 23/05/22 |
Opi Nion

OSHEE ka njoftuar se do të këtë ndërprerje të energjisë elektrike gjatë ditës së sotme dhe të nesërme në disa zona të Tiranës.

Përmes një njoftimi, OSHEE bën me dije se shkak i ndërprerjes së energjisë janë punimet që do të kryhen për mirëmbajtjen e rrjetit në NST Mëzez.

Energjia do të stakohet sot nga ora 09:00 deri në 14:00 në këto zona në kryeqytet: Paskuqan, “Babe Rexha”, Unaza e Re, Yzberisht, Rruga e Qelqit (Kombinat) Zona Fushe e “Misto Mames”, Zona Kmy (pjeserisht),  “3 Heronjtë”.

Ndërsa nesër energjia elektrike do të stakohet në: Paskuqan, “Babe Rexha”, Unaza e Re, Yzberisht, Rruga e Qelqit (Kombinat) Zona Fushe e “Misto Mames”, Zona Kmy (pjeserisht),  “3 Heronjtë”, Kashar  Yrshek, Fushë Mëzez, ish rruga “Ura”, zona pranë Bregut të Lumit, Laknas, Domje.

Njoftim për abonentët Tiranë

Stakim, 23-24 maj

Në vijim të investimit për mirëmbajtjen e rrjetit, në datat 23-24 maj gjatë intervalit kohor 09:00-14:00 do të kryhen punime në NST Mëzez. Pa energji do të mbeten këto zona në Tiranë:

23 maj

Pjesërisht: Paskuqan, “Babe Rexha”, Unaza e Re, Yzberisht, Rruga e Qelqit (Kombinat) Zona Fushe e “Misto Mames”, Zona Kmy (pjeserisht), “3 Heronjtë”

24 maj

Paskuqan, “Babe Rexha”, Unaza e Re, Yzberisht, Rruga e Qelqit (Kombinat) Zona Fushe e “Misto Mames”, Zona Kmy (pjeserisht), “3 Heronjtë”, Kashar Yrshek, Fushë Mëzez, ish rruga “Ura”, zona pranë Bregut të Lumit, Laknas, Domje.

Pas