Emisionet

Opinion/ Vjosa Osmani!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:00 - 14/11/19 |
Geljano Fataj

Mbrëmjen e së mërkurës në emisionin “Opinion” me drejtues Blendi Fevziun  ishte e ftuar kandidatja për Kryeministre të Kosovës nga radhës e LDK-së e cila u rendit e dyta pas Vetëvendosjes në zgjedhjet e 6 Tetorit, Vjosa Osmani.

Gjatë intervistës ajo u shpreh për koalicionin Vetëvendosja dhe LDK-së. Osmani ndau kundërshtitë që ka me liderin e Vetëvendosjes Albin Kurtin dhe gjithashtu u shpreh kundër Shengenit Ballkanik.

Në intervistë Osmani foli edhe për raportet mes Shqipërisë dhe Kosovës si dhe cilat janë postet ku ajo e sheh veten si drejtuese./Opinion.al/

Pas