Emisionet

Opinion/ Shqipëria nën pushtetin e tërmetit!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:00 - 29/11/19 |
Geljano Fataj

Tragjedia e ndodhur të martën e 26 Nëntorit në Shqipëri, pasi tërmeti 6.4 ballë tronditi vendin ka lënë pasoja të pariparushme.

Mes shkatërrimit dhe viktimave vijojnë ende lëkundje sizmike të cilat shtojnë panikun tek njerëzit. Në emisionin “Opinion” të së Enjtes, me drejtues Blendi Fevziun u diskutua si dhe u treguan nga afër dëmet kolosale në qytetin e Durrësit dhe në Thumanë të shkaktuara nga tërmeti.

Në studio ishin të ftuar gazetari Mentor Kikia, gazetarja Juli Xhokaxhi, gazetarja Rashela Shehu, psikologia Denata Toçe, Prof.Dr. Dëfrim Shkupi dhe Drejtori i Institutit të Ndërtimit Agron Hysenlliu./Opinion.al/

Pas