Emisionet

Opinion/Pse dhe ku ikin shqiptarët?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:30 - 20/02/20 |
Geljano Fataj

Mbrëmjen e së mërkurës në emisionin “Opinion” u trajtua tema rreth emigrimit dhe ikjes së shqiptarëve. Një problematikeëe cila mbetet në qendër të vëmendjes të shoqërisë shqiptare, mund ta konsiderojmë një nga plagët e Shqipërisë sidomos vitet e fundit, e cila po bëhet më evidente.

Përmes shifrave do të shohim se çfarë po ndodh me ikjet e shqiptarëve, cili është shkaku kryesor dhe mbi të gjitha do të shohim në çfarë raporti janë ikjet e shqiptarëve duke i parë edhe me ato të rajonit një pjesë e të dhënave janë të dhëna zyrtare.

Të ftuar në studio për të diskutuar rreth temës ishin deputetja e Partisë Socialiste Blerina Gjylameti, ish-deputeti Dashamir Shehi, gazetari Blendi Salaj, eksperti i ekonomisë Besart Kadia, studentja Barbara Doda dhe në lidhje të drejtpërdrejtë gazetarja e ekonomisë në Klan Plus, Oljana Maloku./Opinion.al/

 

Pas