Emisionet

“Opinion”/ Portretet e reja të kandidatëve!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:55 - 01/04/21 |
Opi Nion

Është diskutuar mbrëmjne e së enjten në emisionin “Opinion” mbi temën “Portretet e reja të kandidatëve”.

Të ftuar në studio për të diskutuar sëbashku me gazetarin Blendi Fevziu kanë qenë 8 persona:

  1. Denata Toçe
  2.  Arbi Agalliu
  3.  Andia Ulliri
  4.  Matilda Gjini
  5. Rigerta Loku Tushaj
  6.  Senera Hoxha
  7.  Esmeralda Demiraj
  8.  Ori Nebiaj
  9.  Fatos Hakorja
  10.  Edlira Gjoni

Të gjashtë kandidatët për deputet e kanë herën e parë të kandidimit të tyre në partitë politike që përfaqësojnë. Kjo temë është diskutuar në pjesën e parë dhe të dytë të emisionit.

Në pjesën e tretë është transmetuar një përmbledhje e fushatave të liderëve kryesor politikë, Edi Rama dhe Lulzim Basha për zgjedhjet elektorale të 25 prilit./Opinion.al

Pas