Emisionet

Opinion/ Lufta e Ukrainës, live nga kufiri!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:56 - 04/03/22 |
Opi Nion

Është diskutuar të enjten (3 mars) në emisionin “Opinion” për luftën në Ukrainë në një transmetim Live nga një qytet 6 km larg kufirit Poloni-Ukrainë.

Studio e emisionit “Opinion” është zhvendosur në stacionin hekurudhor që është porta e parë hyrëse e refugjatëve ukrainas drejt Europës.

“Opinion” ka sjellë kështu pamje të drejtpërdrejta të grave, fëmijëve dhe pleqve që janë larguar nga zonat e luftës, janë zhvendosur në Lviv dhe po tentojnë të kalojnë në Poloni.

Në Lidhje direkte nga qendrat e grumbullimit të ukrainasve kanë qenë gazetarët:

Drini Zeqo

Klodiana Lala

Në lidhje skype:

Edi Rama – Kryeministër i Shqipërisë

Artan Grubi – Zëvendëskryeministër i Maqedonisë së Veriut

Donika Gërvalla – Zëvendëskryeministre e Kosovës

Lidhje me Kievin

Dotsiak  Rostysllav- ushtar në vijën e luftimeve

Në lidhje të drejtpërdrejtë

Dritan Demiraj

Tomor Alizoti

Mirela Milori

Dritan Nesho

Gazmend Turdiu

Në pjesën e tretë të emisonit “Opinion” është transmetuar një material ku kandidati i PD në zgjedhjet e pjeshme vendore të 6 Marsit,  Luan Hoti do të tregojë vizionin e tij për Bashkinë e qytetit të Durrësit.

Pas