Emisionet

Opinion/ Laç, vrasje si nëpër filma


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:32 - 02/06/20 |
el ida

Mbrëmjen e së hënës në programin “Opinion” trajtoi një seri temash, duke nisur nga ekzekutimin mafioz në Lac mbrëmjen e së shtunës, abuzimi me të miturën nga një 65-vjecar dhe tre të rinj.

Po ashtu u diskutua për Ardi Veliun, i cili ka qenë në qendër të vëmendjes së opinionit puvlik pasi publikoi një video të nënës së 15-vjecarit të dhunuar nga policia.

Në fund u diskutua për protestat e nxehta që kanë përfshirë Amerikën, prej disa ditësh. Kjo valë reagimi u shkaktua pas vdekjes së një afro-amerikani gjatë arrestimit nga policia. Në rrjet u bë virale video e George Floyd, i cili qëndronte me fytyrën në tokë, ndërsa polici Chauvin në Minneapolis kishte vendosur këmbën në qafën e tij. Pavarësisht thirrjeve të Floyd se nuk po merrte frymë, polici nuk u ndal.

Të ftuar në program ishin gazetarët Artan Hoxha, Klodiana Lala, dhe Blendi Salaj. Ndërsa në lidhje direkte ishin Mirgit Vataj, ish-ministri Ylli Manjani, Kozeta Turishta, dhe Edmond Drishti.

Emisioni i plotë në videon e mëposhtme:

Pas