Emisionet

Opinion/ Kush po e sulmon Ilir Metën nga Austria?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:00 - 18/05/22 |
Opi Nion

Është diskutuar të martën (17 Maj 2022) në emisionin “Opinion” për temën “Kush po e sulmon Ilir Metën nga Austria?”.

“Opinion” është fokusuar te konferenca e shtypit e Presidentit Ilir Meta, i cili ka hedhur poshtë akuzat e një tabloidi austriak, i cila ka patur një shkrim pa autor, ku akuzon presidentin shqiptar që gjatë ceremonisë të betimit të Presidentit Trump, në 21 janar të vitit 2017 ka shpenzuar 700 mijë dollarë për të patur një foto me presidentin Trump.

Të ftuar në studio për të folur për këtë temë:

Brisida Shehaj,

Lorenc Vangjeli,

Julian Zyla,

Preç Zogaj

Në pjesën e dytë dhe në pjesën e tretë në kuadër të 100 vjetorit të marrëdhënieve Shqipëri-SHBA, “Opinion” ka zhvilluar një intervistë më historianin Paskal Milo, i cili tregon një nga momentet kyçe të raportit mes Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara, atë të konferencës Paqes në Paris kur presidenti amerikan Willson ishte vendimtar që Shqipëria të ruante kufijtë e përcaktuar nga Konferenca e Ambasadorëve në Londër duke mos humbur as një kilometër katror.

Ndiqni në videon më poshtë emisionin e plotë Opinion:

Pas