InstaBIZ

“Opinion” Bleona-Ivës: Kam 5 vjet që fle vetëm jo si ju që…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:15 - 24/09/15 |
root

Opinion ka ngjallur shumë debat mbrëmjen dhe ka qenë pikërisht tema “I suksesshëm jashtë Shqipërie”, që krijoi debat mes këngëtares Bleona Qereti dhe gazetares Iva Tiço. Bleona e kishte mbajtur “vathë në vesh”, reagimin e Ivës një vit më parë, ku gazetarja kritikonte “rrjetën” e famshme të Bleonës, që bëri xhiron e portaleve të botës. Bleona tha se të jesh e bukur dhe me hire të rregullta është fat dhe mallkim njëkohësisht. Ndërkohë që Iva theksoi se këngëtarja e muzikës pop i kishte vërtet të rregullta format e saj trupore. Kaq donte Bleona dhe shpërtheu në fyerje kundrejt Tiços:

Bleona: S’na ka bërë bukuria të famshme o Iva. Kam 5 vjet që fle vetëm dhe e kaloj gjithë kohën në studio. Ndërkohë ju pini kafe me “të dashurit tuaj” në Tiranë. Ti në nëntor ke thënë s’kam qenë e bukur, tani na del ndryshe.

Iva: Nuk kam thënë që s’je e bukur kam thënë që me këtë veshje nuk dukesh bukur.

Bleona: Çfarë lidhje ke ti me modën?

Iva: S’kam asnjë lidhje thjesht shije personale.

Bleona: Unë këtë mund ta pres nga një injorant dhe jo nga ty që më njeh shumë mirë, ka thënë Bleona e cila nuk shpërtheu vetëm kundrejt Iva Tiços, por edhe ndaj gazetarit Arian Çani. “Kam 10 vjet që dëgjoj Arian Çanin që është një copë idioti dhe ai më thotë i kam të pasmet si vagona”.  Moderatori Blendi Fevziu i kërkoi këngëtares mos të përmendte personazhe që nuk ishin të ftuar në panel dhe biseda kaloi në rrjedhën e saj normale.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas