Emisionet

Opinion/ Bashkiakë me precedent penal!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:21 - 21/01/20 |
Geljano Fataj

Mbrëmjen e së hënës në emisionin “Opinion” me drejtues Blendi Fevziun u diskutua rreth kryebashkiakëve që deri më tani kanë rezultuar me precedent penal dhe që janëlarguar nga detyra për mosdeklarimin të veprave penale qoftë të vogla, qoftë të mëdha në formularin e dekriminalizimit.

Gjithashtu sipas Partisë Demokratike pas denoncimit të 5 kryetarëve të bashkive që kanë shkelur formularin e dekriminalizimit, PD thotë se është duke verifikuar edhe rastet e të paktën 10 kryebashkiakëve të tjerë të dalë nga zgjedhjet e 30 Qershorit.

Të ftuar në studio për të folur rreth temës ishin: Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi, analisti Lorenc Vangjeli, gazetarja Elja Zotka, gazetari Artan Hoxha dhe avokati Saimir Vishaj. Në pjesën e tretë të emisionit u trajtua rrëmbimi i 49-vjeçarit pak ditë më parë në Kamëz./Opinion.al/

 

Pas