Emisionet

Opinion/ Aksidentet rrugore


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:13 - 21/11/19 |
Geljano Fataj

Mbrëmjen e 20 nëntorit në programin “Opinion” u diskutua për aksidentet rrugore.

Çfarë ndodh, cila është problematika që ka sjellë një bilanc tragjik me qindra të vdekur për disa muaj, cilat janë zonat problematike, është përgjegjësi që vjen nga drejtuesit e mjeteve, këmbësorët apo nga infrastruktura, dhe cila është balanca mes tyre, ishin disa nga çështjet e diskutuara nga Spartak Koka, Eno Zeneli, Fatmir Hasho, Erikleda Dorezi dhe Fisnik Ziçishti.

Në pjesën e tretë u shfaq një intervistë me regjisorin Kreshnik Jonuzi që ka realizuar “Triumfin”, dokumentar që tregton rrugëtimin e Shqipërisë drejt Kampionatit Evropian.


Pas