Kryesore

Operacioni i SPAK, Berisha: Një blof i madh, bosët janë ende në arrati


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:26 - 20/05/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur lidhur me operacionin e SPAK i cili goditi disa grupe kriminale në vendin tonë.

Berisha e cilësoi si një blof këtë operacion duke thënë se nuk janë kapur drejtuesit e grupeve kriminale. Ish-kryeministri hodhi dyshime se operacionet e SPAK dekonspirohen tek grupet kriminale.

 “Një blof i madh mbushi dje faqet e mediave digjitale e të shkruara dhe studiot televizive. Një operacion që ishte disfatë dhe që u shpall sukses i madh në të cilën nga 32 urdhër-arresti janë realizuar gjithësej 7-8 ushtarë, ndërsa bosët që të gjithë u larguan pasi u njoftuan në drejtime të pa ditura. Pse them unë u njoftuan? Nuk kam të dhëna që morën mesazhe, telefonata nga narko-policia apo institucione të tjera. Një të dhënë e kanë të gjithë shqiptarët. Disa ditë më parë, u bë publike se Dumani një vrasës serial është bërë i penduar. Në qoftë se Prokuroria dhe kushdo tjetër është i interesuar të gjej denkospirimin, ky është akti më madhor. Të gjithë ata të cilët e dinin se kishin bërë porosi te Dumani, apo Dumani dinte aferat e zeza të tyre, sigurisht që lehtë e lehtë, morën arratinë dhe u zhdukën”,-tha Berisha.

Pas