Kryesore

Operacione anti-kanabis në rrethin e Krujës, zbarkojnë 15 grupe të FNSH-së


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:57 - 01/09/20 |
el ida

Mbi 15 grupe të forcave të ndërhyrjes së shpejtë janë stacionuar mëngjesin e sotëm në Fushkrujë. Forcat e ardhura nga Tirana janë nisur për në Malësinë e Krujës dhe zonat përreth.

Objektiv i operacioneve që vijojnë tashmë prej me shumë se 4 muajsh janë asgjësimi dhe eleminimi i parcelave të mbjella me kanabis.

Kete vit sipas informacioneve konfidenciale nga ministria e Brendshme ka një shtim të ndjeshëm të numrit te parcelave me kanabis në qarkun Durrës, nga 80 të evidentuara dhe asgjësuara vitin e kaluar, këtë vit janë mbi 200 parcelat e evidentuara dhe asgjësuara.

Nuk dihet saktë sesa do jetë numri i bimëve që do asgjesohen sot, por për këtë vit numri i rrënjeve të asgjesuara shkon mbi 10 mijë./Opinion.al

Pas