Aktualitet

Operacion antidrogë me urdhër të SPAK në Lezhë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:20 - 20/10/21 |
Opi Nion

Një operacion anti-drogë është duke u zhvilluar nga Policia e Shtetit. Sipas news 24 ky operacion po zhvillohet me urdhër të Prokurorisë kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit (SPAK).

Operacioni është ende në zhvillim ndërsa mësohet se është goditur një grup kriminal në fushën e kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike.

Deri tani mësohet se janë arrestuar Tanush Lekgega, Pashk Lala.

Ky operacion antidrogë vjen pas vrasjes nënkomisarit Saimir Hoxha, i cili po asgjësonte parcela me kanabis në zonën e Kune Vain së bashku me dy kolegët e tij.

Pas