Kronikë

I sekuestrohen disa thika, shpatë e fishekë gjuetie, prangoset 43-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:25 - 20/10/21 |
Opi Nion

Një 43-vjeçar është vënë në pranga nga Policia e Shtetit Uniformat blu bëjnë me dije se  kanë arrestuar në flagrancë 43-vjeçarin Niti Paço, i cili ka qenë duke udhëtuar me automjetin e tij dhe kanë gjetur armë të ftohta.

Më pas kontrollet kanë vijuar dhe në banesë, ku u gjetën dhe u sekuestruan 1 gjerdan me 14 fishekë gjuetie, 4 thika me këllëf, 1 shpatë me këllëf, dhe 1 thikë flutur.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë arrestuan në flagrancë shtetasin N. P., 43 vjeç, banues në Lushnjë pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë në automjetin të cilin ky shtetas drejtonte, iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e armës së ftohtë një shufër metalike me hapje-mbyllje. Gjithashtu, gjatë kontrollit të banesës së 43-vjeçarit u gjet dhe u sekuestrua 1 gjerdan me 14 fishekë gjuetie, 4 thika me këllëf, 1 shpatë me këllëf, dhe 1 thikë flutur”, njofton policia.

Pas