Aktualitet

OBSH: Jemi shumë larg nga përfundimi i koronavirusit, arsyet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:49 - 27/04/20 |
Opi Nion

Tedros Adhanom Ghebreyesus, Drejtori i Përgjithshëm i OBSH, është shprehur se është shumë larg përfundimi i pandemisë COVID-19.

Ai theksoi se Organizata Botërore e Shëndetit vazhdon të shqetësohet për rritjen e tendencave në Afrikë, Evropën Lindore, Amerikën Latine dhe disa vende të Azisë.

“Si në të gjitha rajonet, rastet dhe vdekjet nuk raportohen në shumë vende të këtyre rajoneve, për shkak të aftësisë së ulët të testimit. Ky virus nuk do të mposhtet nëse nuk jemi të bashkuar, nëse nuk jemi të bashkuar, virusi do të shfrytëzojë çarjet midis nesh dhe do të vazhdojë të krijojë shkatërrim. Jetët do të humbasin, “tha Tedros./ Opinion.al

Pas