Aktualitet

“Nuk matet rëra me hapa”, pushuesi në Velipojë debat me policin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:21 - 30/06/21 |
Opi Nion

Këtë të mërkurë ka nisur aksioni i policisë për heqjen e shezlongëve dhe të çadrave të subjekteve që kanë zaptuar pa leje zonat bregdetare.

Por me sa duket ky aksion ka prekur edhe pushuesit, disa prej të cilëve janë detyruar t’i lënë ato dhe të largohen.

Kështu nuk kanë munguar edhe përplasjet e pushuesve me policinë. Ka qenë një pushues i indinjuar në Velipojë, i cili iu është drejtuar policëve duke thënë se nuk matet rëra me hapa.  Sakaq efektivët i janë përgjigjur se kanë ardhur për të identifikuar problemet dhe ato t’ia përcjellin bashkisë.

Pushuesi: Nuk matet rëra me hapa.

Polici: Ne kemi ardhur për të konstatuar problemet. Hapësira publike duhet të ketë tabelat e veta. Do ia sugjerojmë bashkisë. Patjetër keni të drejtë.

Pushuesi: Ne s’kemi të drejtë hiç, vetëm ju keni të drejtë. Unë jam pensionist, e kupton sa merr një pensionist.

Polici: Prandaj kemi ardhur zotëri, për të identifikojmë problemet dhe ja dërgojmë institucionet përkatëse.

Pas paralajmërimit të djeshëm të kryeministrit Edi Rama, ka nisur sot gjatë gjithë vijës bregdetare aksioni i policisë për largimin e shezlongëve dhe të çadrave të subjekteve pa leje.

Pas