Aktualitet

Notat e provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë,vetëm 4 maturantë marrin notën 10Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:31 - 24/06/22 |
Opi Nion

Janë publikuar rezultatet e provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë. Mësohet se nga 29 731 maturantë në total që kanë kryer provimin kanë ngelur 383 prej tyre. Notën maksimale e kanë marrë vetëm 4 maturantë.

“383 maturantë kanë marrë notën 4.00, duke ngelur, ndërsa 4 maturantë kanë arritur të marrin notën 10.00, duke rezultuar ekselentë. Kalueshmëria për këtë provim është 98.71% ndërsa nota mesatare është 7.45”, thuhet në njoftim.

Deri më tani kanë dalë edhe rezultatet e provimit të parë, të gjuhës së huaj me detyrim. Me marrjen e notave të katër provimeve, maturantët do ta kenë më të qartë se çfarë dege do të zgjedhin për të studiuar në universitet.

foto galeri

foto galeri

Pas