Te Fundit

Nonsensi i PD për FrrokunBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:44 - 21/10/15 |
b.f

TIRANE-Ndërsa Arben Ristani ka bashkuar votat mbrëmë me PS dhe LSI që mandati i Frrokut të gjykohet nga Gjykata Kushtetuese, nga selia blu është publikuar një deklaratë që akuzon dyshen Meta Rama se po mbrojnë deputetin e tyre. “Partia Demokratike dënon vendimin e sotëm të Edi Ramës dhe Ilir Metës për të mbrojtur mandatin e deputetit Mark Frroku, i cili gjendet nën akuzën e vrasjes nga drejtësia belge”. Këshilli i Mandateve në Parlament tregoi sot mungesën e vullnetit të Edi Ramës dhe Ilir Metes për të bërë dekriminalizimin e politikës. Në këtë këshill  u konfirmua këmbëngulja e dyshes Rama-Meta për të mbrojtur inkriminimin,” thuhej në reagimin e PD.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas