-Jetë dhe Stil

Grupi katalanas këndon këngët shqiptareBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:22 - 21/10/15 |
root

Besojeni ose jo por ky grup spanjoll këndo shumë bukur këngët tona. “Lule lule” dhe “Ani mori nuse”, janë dy këngët që “Barcelona Ethnic Band”, kanë përzgjedhur nga repertori shqiptar. Katalanisit simpatil këndojnë interpretojnë këngët folklorike, të cilat nuk kanë një autor të njohur.

Qëllimi kryesor i tyre është të promovojnë kulturën dhe trashëgimininë kulturore artistike të çdo vendi.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas