Sport

Njeriu më i shpejtë në botë infektohet me koronavirus


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:19 - 24/08/20 |
el ida

Kampioni i atletikës, Usain Bolt ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Lajmi bëhet publik vetëm disa ditë pasi Bolt organizoi një festë të madhe për ditëlindjen e tij të 34-t.

Radioja “Nationwide90fm” bëri me dije se njeriu më i shpejtë në botë do të qëndrojë në karantinë për dy javë.

Mendohet se në festën e ditëlindjes së xhamajkanit ishin edhe Raheem Sterling, futbollist i Manchester City, dhe Leon Bailey i Bayer Leverkusen./Opinion.al

Pas