-Jetë dhe Stil

Njerëz besojnë se filtrat që i bëjnë të shkëlqejnë në Instagram mund të kenë të njëjtin efekt te pasardhësit e tyre!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:52 - 02/12/15 |
b.f

Të dhënat e fundit tregojnë se teknologjia dhe rrjetet sociale e kanë ndryshuar shumë jetën dhe shoqërinë në vitet e fundit dhe se  ato po e shtrijnë “pushtetin” gjithnjë e më shumë në jetën reale.

Sipas të dhënave të mbledhura nga faqja amerikane “Baby Center”, prindërit po u vënë fëmijëve të tyre emrat e filtrave të “Instagramit”.

Sipas kësaj faqeje, emrat e frymëzuar nga rrjeti social si p. sh. Lux, qëndrojnë në emrat më të preferuar për djem. Pas tij renditen emra si Ludwig, Amaro, Reyes, Hudson dhe Kelvin.

Ndërsa për vajzat, Juno është ndër më të preferuarit, i ndjekur nga Valencia dhe Willow.

Mesa duket, shumë njerëz besojnë se filtrat që i bëjnë të shkëlqejnë në rrjetet sociale mund të kenë të njëjtin efekt te pasardhësit e tyre.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas