Aktualitet

Alibia e re e Armando Prengës: Nuk isha në komisariatin e Kurbinit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:21 - 02/12/15 |
b.f

TIRANË- Deputeti tashmë i padëshiruar i PS, Armando Prenga i ka dërguar përmes avokatëve një kërkesë të re prokurorisë. “Unë nuk kam qenë në Komisariatin e Kurbinit kur ndodhi ngjarja, kam shkuar aty vetëm kur mu plagos vëllai”, pretendon ai. Sakaq ai pretendon se ka dëshmitarë për këtë gjë dhe i kërkon prokurorisë t’i marrë në pyetje.

Ndërkohë, një javë më parë Prenga, i dyshuar si një nga protagonistët kryesorë të përplasjes me armë në oborrin e komisariatit të Policisë së Kurbinit ka lënë qelinë e burgut, pasi Gjykata e Lartë vendosi të ndryshojë masën e sigurisë për të, nga “arrest me burg” në “arrest shtëpie”.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas