Rajoni

Njëqind ditët e para të qeverisë ‘Kurti’ diskutohen në kuvendin e KosovësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:24 - 02/08/21 |
Opi Nion

Do të diskutohet ditën e sotme  në Kuvendin e Kosovës 100 ditshi i parë i qeverisjes ‘Kurti’.

Mësohet mga mediat kosovare se Kuvendi është parashikuar që të nis seancën e tij  në orën 10:00, ku në rendin e ditës janë gjashtë pika e poshtë përmenduara.

Rendi i ditës:
-Deklarimet jashtë rendit të ditës,

-Pyetjet parlamentare,
-Shqyrtimi i Propozim-vendimit të Qeverisë së Kosovës për themelimin e institucionit te Operës së Kosovës si institucion i shërbimit publik,
-Debat parlamentar lidhur me punën njëqind ditore të Qeverisë së Kosovës,

-Zgjedhja e kryesuesit dhe dy anëtarëve të Bordit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë,
-Zgjedhja e tre anëtarëve të Komisionit të Pavarur të Mediave.

Pas